Helaas bent u niet ingelogd, login en probeer het opnieuw.
Beleidsmedewerker Genootschap
Full-time / part-time
Full-time
Functie
Bedrijfsvoering
Salaris
€ 5.331
per maand
Soort opleiding
WO
Taalvereiste
Nederlands
(
Vloeiend
)
Je carrière begint op Magnet.me
Maak een profiel aan en ontvang
slimme aanbevelingen
op basis van je gelikete vacatures.
Profiel aanmaken
Heb jij affiniteit met de wetenschap en ben je op zoek naar een baan waarin je je organisatietalent kunt inzetten? Solliciteer dan naar de functie van beleidsmedewerker Genootschap bij de KNAW.
Dit ga je doen
Als je het leuk vindt om met de top van de Nederlandse wetenschap te werken is de KNAW de plek voor jou. De KNAW bestaat uit een genootschap van ruim 600 leden, adviseert de overheid over wetenschapsbeleid en heeft onderzoeksinstituten. Van sterrenkunde tot neerlandistiek, van antropologie tot oncologie – leden komen uit alle disciplines van de wetenschap. Samen met hen worden tal van symposia, expertbijeenkomsten en debatten georganiseerd.Binnen de beleidsafdeling zoeken we een nieuwe collega. Jouw werk bestaat uit drie hoofdtaken:
- Je initieert en denkt mee over programma’s voor publieksbijeenkomsten en bijeenkomsten voor wetenschappers. Je werkt, in nauwe samenwerking met de collega’s van de afdeling Communicatie en het Congresbureau, aan de organisatie van deze bijeenkomsten. In deze taak kun je je creativiteit en organisatietalent kwijt.
- Samen met een collega ondersteun je het domein Gedrags-, maatschappij en rechtswetenschappen. De leden van het genootschap zijn ingedeeld in vier wetenschapsdomeinen met elk een eigen domeinbestuur. De besturen bespreken ontwikkelingen binnen het domein en initiëren activiteiten. Jouw rol is het inhoudelijk organiseren van de bijeenkomsten van dit domein. Daarnaast bereid je samen met je collega de vergadering van het domeinbestuur voor en ondersteun je de voorzitter. Bij deze taak zet je je vaardigheid in om overzicht te bewaren en voortgang te bewaken.
- Samen met collega’s ondersteun je De Jonge Akademie. De Jonge Akademie is een zelfstandig genootschap van 50 jonge wetenschappers. Je helpt leden bij de uitvoering van projecten, bereidt in overleg met de voorzitter vergaderingen voor en bent eerste aanspreekpunt bij de organisatie van bijeenkomsten. Hierbij komen je kwaliteiten als multitasker volop van pas.
Dit bieden wij
Een aantrekkelijke en afwisselende functie voor 4 of 5 dagen per week in een enthousiaste afdeling. Je hebt gezellige collega’s die voor elkaar klaar staan en we bewaken met elkaar de werk/privé balans. We werken meestal op kantoor en ongeveer een dag in de week vanuit huis.Dit vragen wij
Je hebt affiniteit met de wetenschap en je weet ‘hoe de wetenschap werkt’. Je brede interesses zorgen ervoor dat je een grote verscheidenheid aan activiteiten op kunt pakken. Daarbij ben je creatief en resultaatgericht: je denkt inhoudelijk mee maar geeft ook uitvoering aan ideeën. Je haalt voldoening uit het houden van overzicht en bewaken van processen. En je bent een teamspeler die van nature samenwerking zoekt met collega’s binnen en buiten de afdeling.Daarnaast voldoe je aan de volgende functie-vereisten:
- WO werk- en denkniveau.
- Enige jaren werkervaring in een beleidsfunctie of in de organisatie van bijeenkomsten, bij voorkeur in de publieke sector of in een wetenschappelijke werkomgeving.
- Goede schrijfvaardigheid en beheersing van de Nederlandse taal.
Over de afdeling
De afdeling Forum, Advies en Onderzoek is de beleid- en strategie afdeling van het bureau van waaruit bestuur, genootschap en instituten inhoudelijk ondersteund worden. De afdeling telt ongeveer 25 medewerkers. We wisselen ideeën uit, gebruiken elkaar graag als sparringpartner en verdelen de dossiers in onderling overleg passend bij onze expertise.Volledige vacaturetekst bekijken
KNAW (Nederlandse Akademie van Wetenschappen)
Connecten
De KNAW is het forum, geweten en stem van de Nederlandse wetenschap. Vanuit een onafhankelijke positie bewaakt zij de kwaliteit en de belangen van de wetenschap en adviseert zij de regering.
Ruim 1500 collega’s zijn werkzaam bij 12 instituten waar wetenschappelijk onderzoek wordt gedaan en die een infrastructuur voor onderzoek bieden. Wil jij daar ook deel van uitmaken en werken in het hart van de wetenschap? Bekijk dan eens onze vacatures in Amsterdam, Den Haag, Leiden, Utrecht en Wageningen!
meer...
Naar vacature
Meer vacatures van KNAW
Meer Beleidsmedewerker Genootschap vacatures