Helaas bent u niet ingelogd, login en probeer het opnieuw.
Journey de tool voor gepassioneerde medewerkers van OOZ in het onderwijsadvies
Interview met Janny Huisman, consultant in organisatie- en teamontwikkeling
Bijna 2.000 medewerkers. 38 scholen. 12.000 leerlingen.
Dit zijn de indrukwekkende cijfers van Openbaar Onderwijs Zwolle en regio (OOZ). Zoals je je kunt voorstellen, vraagt dit om een solide personeelsbeheer. De vijf HR-medewerkers hebben één doel: gelukkige, gepassioneerde en gemotiveerde medewerkers. Want enthousiasme is aanstekelijk en verhoogt de kwaliteit van het onderwijs. Vanuit deze visie gaan zij de huidige HR-uitdagingen aan en zorgen ze voor hun medewerkers.Hoe doen ze dat ? OOZ heeft in samenwerking met
Popay
het hulpmiddel
Job Journey
ontwikkeld. Janny Huisman vertelt ons er meer over.
Janny Huisman werkt al 13 jaar met veel plezier bij OOZ
. Dit schoolbestuur omvat scholen voor voortgezet onderwijs, basisonderwijs en speciaal onderwijs. De locaties ? Verspreid over de regio Zwolle, van Hardenberg tot Elburg en alles daartussenin. Wanneer Janny over haar werk praat, straalt ze, en dan begrijp je meteen dat ze HR-consultant in hart en nieren is. Dit engagement is precies wat je graag bij alle medewerkers ziet. Janny vertelt over haar missie, visie en aanpak.Janny, je hebt een missie. Waar geloof je in ?
"Ik heb voor het prachtige HR-vak gekozen omdat ik geloof dat werk leuk moet zijn, voor iedereen. Je brengt er een groot deel van je leven door, dus het moet plezier geven. Energie geven. Mijn missie is daarom om de optimale balans te vinden in de driehoek mensen, werk en organisatie. Door medewerkers de kans te geven zich te ontwikkelen (mensen) en werk goed te organiseren (werk), kun je een organisatie vooruit helpen.
Als mensen doen waar ze van houden en waar ze goed in zijn, gaan ze met plezier naar hun werk. Wat wil je als organisatie nog meer dan gelukkige medewerkers ? Het zorgt voor een positieve flow. En enthousiasme werkt aanstekelijk. Dat is de kern van mijn werk."
« Dit is een geweldige tool om onze visie op talentontwikkeling te ondersteunen. »
Dat klinkt interessant. De huidige trends maken het je niet altijd makkelijk. Hoe ga je om met ontwikkelingen zoals duurzame inzetbaarheid, vergrijzing en de ‘war for talent’ ?
"Deze ontwikkelingen spelen absoluut een grote rol in het HR-vak en dus ook binnen OOZ. We zijn hier actief mee bezig. De juiste persoon, op de juiste plek, op het juiste moment – dat is belangrijk. Daarom is talentontwikkeling een van onze speerpunten. We willen mensen sterker maken en laten groeien.
Zo gaan ze met plezier naar hun werk en blijven ze langer gemotiveerd. Dit helpt ons om talent aan te trekken, te behouden en te werken aan duurzame inzetbaarheid."
2.000 medewerkers: hoe stimuleer je talentontwikkeling ?
"Daarvoor hebben we in samenwerking met Popay een fantastisch hulpmiddel ontwikkeld: Job Journey, dat wij TSA noemen. We hadden twee wensen: een online tool voor onze gesprekscyclus en een platform waar medewerkers hun kwaliteiten, talenten en ambities kunnen uitdrukken.Genoeg gespreksstof dus om met Popay rond de tafel te gaan en de mogelijkheden te verkennen. Job Journey is het resultaat! Deze tool helpt ons talentontwikkeling echt inhoud te geven. Medewerkers kunnen hun loopbaan in eigen hand nemen en hun dagelijkse werk verrijken. Nog beter: collega's kunnen elkaar ook vinden. Ik ben erg blij met deze ontwikkeling, ik denk dat het een geweldige tool is."
🚀 Meer ontdekken over Job Journey
Nu zijn we benieuwd! Waarom geloof je zo sterk in deze tool ?
"Omdat deze tool medewerkers helpt om hun eigen pad te volgen en mensen met elkaar te verbinden. In de applicatie kun je aangeven wat je kwaliteiten zijn, wat je talenten zijn en welke ambities je hebt. En dat op een leuke manier! Vul je paspoort in, pak je koffer en ga op reis! Onderweg biedt de tool je activiteiten en trainingen aan.Zo ontwikkel je stap voor stap je talenten en kom je steeds dichter bij je einddoel. De tool is individueel te gebruiken, maar kan ook collega’s met elkaar verbinden. Zo kan een team ontdekken waar de gezamenlijke krachten liggen. Als je elkaars talenten kent, kun je ze slim benutten. Dit kan ook schooloverstijgend werken: als je dezelfde kwaliteiten hebt als een collega van een andere school, kun je samenwerken aan je ontwikkeling. Bij OOZ zijn we blij dat Job Journey nu op het punt is gekomen dat we het in alle scholen kunnen gaan gebruiken."
De implementatie in de eerste scholen: spannend of vooral leuk ?
"Ik vind het vooral leuk. We starten met mensen die enthousiast zijn, dus ik hoor eigenlijk alleen maar positieve reacties. Wat ik wel spannend vind, is hoe we nog meer collega’s kunnen enthousiasmeren.Maar dat gaat gebeuren, die energie is er. Succesverhalen zullen zich snel verspreiden en ik ben ervan overtuigd dat het als een lopend vuurtje zal rondgaan. Over een paar jaar denk ik dat deze tool een geaccepteerd en gewaardeerd onderdeel van de organisatie is."
Wat wil je als organisatie nog meer dan gelukkige medewerkers ?
Zo verhoog je de kwaliteit van het werk.
Hoe ga je meten of dit bijdraagt aan de HR-visie ?
"We gaan het effect zien zodra steeds meer medewerkers de tool gebruiken. We evalueren de voortgang continu. Vooral door medewerkers te vragen wat zij ervan vinden. Met die feedback gaan we samen met Popay kijken of er aanpassingen nodig zijn.Hoe meer gebruikers, hoe meer input en hoe beter het systeem wordt. Dan wordt het een tool die echt door en voor medewerkers is gemaakt."
Welke voordelen zal de organisatie hebben van het succes van deze tool ?
"Dit is een geweldige tool om onze visie op talentontwikkeling te ondersteunen. Zodra medewerkers de tool omarmen en deze volledig is geïntegreerd, profiteert zowel de organisatie als het individu ervan.Iedereen wint. Medewerkers ervaren voordelen wanneer ze hun eigen skillset ontwikkelen, wat hen energie geeft. Ze nemen de regie. Ik weet zeker dat dit iedereen gelukkig maakt. Dit is hoe een organisatie in een positieve flow komt.
meer...
Naar vacature
Meer vacatures van Popay