Inloggen - Registreer  
Helaas bent u niet ingelogd, login en probeer het opnieuw.    

Poldertheater Artistiek Coördinator

Poldertheater - via Culturele - Amsterdam - 26-02-2025 Naar vacature  

Artistiek Coördinator

voor

24 uur per week


| Vacature voor een Betaalde functie, Parttime | Sluitingsdatum:

23-03-2025

Voor een zeer diverse groep jonge talenten is Poldertheater een thuis. Onze voorstellingen (gespeeld door jongeren voor jongeren) en educatieprogramma’s (gegeven door professionals en zelf getrainde jongeren als peer educators) worden uitstekend ontvangen door ons jonge publiek en de scholen. We werken met zo’n 35 middelbare scholen in Amsterdam. De drive van Poldertheater is het verbinden van zoveel mogelijk groepen jongeren in de stad met gevarieerde, impactvolle workshopprogramma’s en modern, toegankelijk, multidisciplinair theater. We touren langs diverse scholen en theaters met onze voorstellingen en educatieprogramma’s, en bieden jongeren kansen om hun talent te ontwikkelen als speler, performer, maker of songwriter.

Poldertheater is een kleine organisatie maar zal de komende jaren verder groeien, mede door ons nog steeds groeiende publiek en de toekenning van het AFK voor het kunstenplan 2025-2028. We zullen doorgaan met onze activiteiten op het gebied van theater- en klassenvoorstellingen, workshopprogramma’s, de Theaterklas en muziektraject THE GOOD NOISE.

Enkele van onze uitgangspunten:
  • We staan dicht bij ons publiek met modern theater dat gaat over onderwerpen uit onze tijd.
  • We weten beladen onderwerpen bespreekbaar te maken.
  • Geen andere groep in Amsterdam met jongeren als spelers speelt zoveel voorstellingen.
  • De spelers zijn jonge talenten, waardoor ons scholierenpubliek naar leeftijdgenoten (peers) kijkt om de herkenbaarheid te vergroten (14 tot 24 jaar).
  • Ons publiek voelt zich gerepresenteerd door de spelersgroep (en andersom).
  • Het maakproces bevat zowel artistieke als sociale aspecten.
  • Elementen als muziek, dans, beweging, film, vormgeving en mode gaan een synergie aan.
We willen onze werkwijze en artistieke kwaliteit verder ontwikkelen, met het werken met deelnemers als medemakers als focuspunt. Voorheen maakten we voorstellingen al samen met de jonge spelers en lieten we ons inspireren door hun verhalen. Maar de laatste jaren hebben we ervaren dat we hierin nog een level hoger kunnen. We zullen de verhalen van onze jongeren stevig verbinden met materiaal uit alle delen van de wereld. Soms zal dit een repertoirestuk zijn, en soms ook een film, een onderzoek of een expositie. Samen creëren we nieuw repertoire dat volledig nieuw en authentiek is, waarbij de afzonderlijke bronnen niet altijd meer te herkennen zijn. De kracht zit ’m in het naar boven halen van het beste uit alles en iedereen: deelnemers, makers en repertoire uit de hele wereld.

In de komende jaren maakt Robbie Wallin een coproductie met De Nationale Opera, en staan er projecten gepland met onder andere Ebru Göktaş, Yasmina Ahamiane, Carmen Lamptey, Kiki Jaski en Jan Groenteman. Daarnaast werken we met partners uit het welzijnswerk en jeugdzorg samen in het project THE GOOD NOISE, waarin jonge artiesten vanaf 16 jaar werken aan een muziekalbum.

Om onze organisatie te verstevigen en te helpen bij het vormgeven van deze plannen, zijn we per 1 juni 2025 (of op een eerdere/latere datum in overleg) op zoek naar een

Artistiek coördinator

24 uur per week

Over de functie

Als artistiek coördinator heb je een centrale rol in de begeleiding van de jongeren (jaarlijks zo’n 75) die aan onze projecten meedoen. Dat je graag met jongeren werkt en de tools hebt om hen verder te brengen in hun ontwikkeling, is dus wel een must. Je vervult een mentorrol en begeleidt hen op een persoonlijke manier in hun traject. Je stuurt de verschillende trajecten aan, communiceert met makers en docenten en helpt makers bij het samenstellen van hun team en het realiseren van hun plannen. Hiervoor stippel je een route per traject uit en je zorgt ervoor dat het team (onder andere productie, regieassistenten, docenten) dit kan uitvoeren. Hierbij combineer je een aansturende rol met een hands-on mentaliteit waarbij je zelf ook meewerkt. Je bent een sparringpartner voor de makers en de directeur. De functie betreft een groeifunctie. Bij goed functioneren bestaat op termijn de mogelijkheid om door te groeien naar een hogere artistieke functie. Dit past bij de missie van Poldertheater om in alle delen van de organisatie aan talentontwikkeling te doen. Je kunt je in deze functie ontwikkelen en doorgroeien wanneer het goed gaat. De artistiek coördinator vormt samen met de directeur en het hoofd educatie het managementteam. Het heeft onze voorkeur de 24 uur te verdelen over vier dagen per week.

Wat ga je onder andere doen

  • Jongeren (14 tot 24 jaar) begeleiden in hun artistieke en persoonlijke ontwikkeling.
  • De grote lijnen uitzetten en bewaken van de diverse projecten en waar nodig bijsturen.
  • Nieuwe makers of artistieke medewerkers scouten en begeleiden.
  • Een actieve rol in de uitvoering van al onze trajecten die bij je past (denk aan voorstellingen draaien, over concepten meedenken, trajecten ontwerpen).
  • Vanuit het MT breng je de langetermijndoelstellingen van Poldertheater dichterbij.
  • Aansturing artistieke teams.
  • Spelersbegeleiding op praktisch en mentaal vlak.
  • Artistieke input aanleveren voor de diverse trajecten en deze eventueel ook zelf toepassen.
  • Samenwerken met productie en educatie.

Gevraagde vaardigheden / kwaliteiten

  • Je hebt een opleiding in deze richting (bijvoorbeeld een kunstopleiding of cultureel maatschappelijke vorming) of ervaring in een soortgelijke functie.
  • Passie voor theater en/of jongerenwerk.
  • Inzicht in artistieke processen en een visie op kunst en cultuur voor en door jongeren die een verrijking is voor Poldertheater.
  • Theater, muziek en/of andere disciplines zijn een vanzelfsprekend onderdeel van je leven.
  • Je kunt goed meedenken én durft je visie uit te dragen.
  • De bereidheid te denken vanuit de missie van Poldertheater en deze te verdiepen.
  • Flexibel, stressbestendig, zorgvuldig, betrokken en je hebt een sterk verantwoordelijkheidsgevoel.
  • Door je proactieve houding en vooruitziende blik denk je vaak drie stappen vooruit.
  • Je kunt goed overzicht houden, bent een coachende leider die ruimte geeft maar je verliest hierbij de strategische doelen niet uit het oog.
  • Je kent je weg in een omgeving waar diversiteit en inclusie geen holle termen zijn maar er daadwerkelijk toe doen, of hebt de wil je hierin te ontwikkelen.
  • Woonachtig in Amsterdam of de directe omgeving.

Wat wij je te bieden hebben

  • Een fijne werkplek in Amsterdam Noord.
  • Een leuk, klein team en een positieve werksfeer.
  • Een inspirerende poule makers en een fantastische groep jongeren.
  • De mogelijkheid een bijdrage te leveren aan een organisatie die gericht strijdt tegen kansenongelijkheid.
  • De mogelijkheid bij te dragen aan onze artistieke signatuur en die van de verschillende projecten.
  • Een in eerste instantie eenjarig dienstverband voor 24 uur per week, met de intentie tot verlenging.
  • Een salaris volgens de cao Toneel en Dans, schaal VII (afhankelijk van ervaring bij 24 uur bruto minimaal € 1.897 en maximaal € 2.912).
  • Een goed pakket aan secundaire arbeidsvoorwaarden.
  • De mogelijkheid zelf te bepalen op welke feestdagen je een vrije dag wilt nemen.
Poldertheater hecht veel waarde aan een brede organisatie met een goede vertegenwoordiging uit de hele stad. Iedereen die ons kan helpen om er zo goed mogelijk te zijn voor onze zeer diverse doelgroep en die zichzelf hierin herkent, wordt daarom absoluut uitgenodigd om te reageren. Wanneer je je niet in 100% van de gevraagde capaciteiten herkent, maar toch denkt ‘hé, dit is mijn functie’ dan hopen we dat je toch een sollicitatie indient.

meer...

Naar vacature

Meer vacatures van Poldertheater
Meer Poldertheater Artistiek Coördinator vacatures

Gerelateerde vacatures aan Poldertheater Artistiek Coördinator

Current Obsession Zakelijk Coördinator

Current obsession via Culturele - Amsterdam
Vacature voor een Betaalde functie, Freelance/ZZP | Sluitingsdatum: Current Obsession is een onafhankelijk tijdschrift en platform gewijd aan het hedendaagse sieraad. Met een kenmerkende experimentele benadering en
- Preview - Opslaan

Warme Winkel Office Manager

Dewarmewinkel via Culturele - Amsterdam
Vacature voor een Betaalde functie, Parttime | Sluitingsdatum: De Warme Winkel wordt alom geprezen als een van de spannendste theatergezelschappen van Nederland. We maken stukken voor de kleine en grote zaal, op locatie
- Preview - Opslaan

DAT school Bestuurslid

Datschool via Culturele - Amsterdam
Vacature voor een Onbezoldigde functie | Sluitingsdatum: DAT!school is een multidisciplinaire Jeugdtheaterschool opgericht in 2009 in Amsterdam-Noord. Wij geloven dat ontwikkeling begint van binnenuit. Dat eigenheid een
- Preview - Opslaan